ВМРО-ДПМНЕ со поддршка за албанската опозиција и за Максим Димитриевски
Foto

ВМРО-ДПМНЕ со поддршка за албанската опозиција и за Максим Димитриевски

Извршниот и централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска одлучија. Во вториот круг на локалните избори на 31 октомври ќе ги поддржат кандидатите за градоначалници на алијанса на албанците и алтернатива и сите други кои се дел од опозицијата.

Најавена е и поддршка за Максим Димитриевски во Куманово. Од прославата на 23 октомври во Охрид претседателот на партијата христијан мицкоски ја обвини власта за попуштање во политиката кон Бугарија.

0 Коментари

Остави коментари