ВМРО-ДПМНЕ бара предвремени парламентарни избори
Foto

ВМРО-ДПМНЕ бара предвремени парламентарни избори

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по изгласувањето на уставните измени побара распуштање на парламентот и распишување предвремени парламентарни избори кои ќе се одржат заедно со претседателските избори. 

0 Коментари

Остави коментари