ВМРО-ДПМНЕ бара државен јавен обвинител по предлог на опозицијата
Foto

ВМРО-ДПМНЕ бара државен јавен обвинител по предлог на опозицијата

Спикерот Талат Џафери го врати барањето од кривичен за одземање на имунитетот на Трајко Вељаноски. Судот се повикал на погрешен член. Во меѓувреме од опозициската ВМРО-ДПМНЕ велат дека притворот за екс министрите Ристоски и Јанакиески и барањето за симнување на имунитетот на поранешниот собраниски спикер Вељаноски е политички процес и измислица пред изборите. Побараа државен јавен обвинител по предлог на опозицијата.

0 Коментари

Остави коментари