Вархеји: Јуни е критичен месец за Западен Балкан
Foto

Вархеји: Јуни е критичен месец за Западен Балкан

Овој месец е од големо значење за државите од Балканот, вели еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, кој учествбуваше на самитот на земјите од Западен Балкан што се одржа во Тирана.

Тој изрази оптимизам дека во јуни ќе се отворат преговорите со Скопје и Тирана. На состанокот, покрај евртокомесарот и албанскиот премиер Еди Рама, учествуваа и премиерите на Македонија, Косово, Србија, претседателот на Црна Гора како и  претседателот на советот на министри на Босна и Херцеговина.

" class="video" title="Advertisement" name="fitvid1" allowfullscreen>

0 Коментари

Остави коментари