Вардар со пораз ја заврши групната фаза во ракометната Лига на шампиони
Foto

Вардар со пораз ја заврши групната фаза во ракометната Лига на шампиони

 Македонскиот ракометен првак Вардар 1961 загуби вечерва во Скопје од Мешков Брест со 36:32 (20:12), во својот последен натпревар во групата А во Лигата на шампиони.

Со конфузна игра во нападот и порозна одбрана, ракометарите на Вардар беа немоќни против белорускиот шампион и на крајот заслужено го претрпеа осмиот пораз сезонава во Лигата на шампиони.

Најефикасен во редовите на македoнскиот шампион беше Тимур Дибиров со девет голови.

Вардар ја заврши групната фаза како седмопласиран и во осминафиналето за противник ќе го има второпласираниот тим во групата Б, Веспрем од Унгарија.

0 Коментари

Остави коментари