Вардар со Криштопанс во составот против Киелце
Foto

Вардар со Криштопанс во составот против Киелце

Џиновскиот десен бек на Вардар, Летонецот Даинис Криштопанс, дефинитивно ќе биде во составот на „црвено-црните“ за пресметката попладнево против Киелце во „Јане Сандански“ од ракометната Лига на шампиони.

Криштопанс се повреди во понеделникот против Војводина, но ќе стисне заби. Добра вест за навивачите на Вардар е и враќањето на Атман и Горпишин, кои беа повредени и пропуштија по неколку натпревари, па тренерот Кокшаров на дуелот со Полјаците, на располагање ќе го има речиси комплетниот тим на европскиот првак.

На листата на повредени се само Горбок и Толедо, но и без нив, Вардар има доволно силен тим кој со поддршка од публиката, може да го победи силниот Киелце. За Киелце игра Игор Карачиќ, Хрватот кој седум години настапуваше за Вардар и со скопскиот клуб освои две европски титули.

0 Коментари

Остави коментари