Вардар ја зголеми предноста пред конкурентите за врвот
Foto

Вардар ја зголеми предноста пред конкурентите за врвот

Фудбалерите на Вардар забележаа победа над Ренова со 2:0, попладнево во дербито на 13.коло од Првата македонска лига. По овој триумф „црвено-црните“ ја зголемија предноста на врвот на табелата во однос на конкурентите за највисок пласман.

Резултати:
Македонија ЃП – Силекс 0:1
Шкендија – Борец 4:0
Шкупи – Струга ТЛ 0:0
Вардар – Ренова 2:0.

Табела: Вардар 30 бода, Академија Пандев 25, Шкендија 18, Шкупи 18, Силекс 18, Македонија ЃП 17, Струга ТЛ 15, Ренова 14, Борец 14, Работнички 11.

0 Коментари

Остави коментари