Вардар го доби градското дерби со Работнички 2-0
Foto

Вардар го доби градското дерби со Работнички 2-0

Фудбалерите на Вардар ја постигнаа првата победа во новата сезона од Првата лига, откако попладнево го совладаа Работнички со 2:0.

Двата гола „црвено-црните“ ги постигнаа во второто полувреме преку Колевски и Аврамовски.

Во пресрет на другите средби од третата рунда во ПМФЛ Вардар има 4 бода, додека Работнички кој го претрпе вториот пораз остана на 3 бода.

Утре играат:

Академија Пандев – Борец

Шкендија – Македонија ЃП

Шкупи – Ренова

Струга – Силекс.

По двете кола само Ренова е со максимални 6 бода.

0 Коментари

Остави коментари