Вардар без Талески и Кантегрел на реваншот со Веспрем
Foto

Вардар без Талески и Кантегрел на реваншот со Веспрем

Ракометниот клуб Вардар ќе биде ослабен на реванш дуелот од осминафиналето на ЛШ против екипата на Веспрем. Во составот ќе го нема голманот Робен Кантегрел, на негово место е пријавен Марко Кизиќ, а во составот ќе го нема ниту левиот бек, Филип Талески.

И Веспрем нема да настапи со истиот состав со кој славеше во Скопје. Ќе недостасува левиот бек Николај Маркусен, десното крило Гашпер Маргуч и средниот бек Мате Лекаи.

Натпреварот меѓу Вардар и Веспрем се игра вечерва со почеток во 18:45 часот.

0 Коментари

Остави коментари