Уште четири дена до крајот на изборната кампања
Foto

Уште четири дена до крајот на изборната кампања

Уште 4 дена од изборната кампања за предвремените парламентарни избори на 15 јули.. Коалицијата „Можеме“ преводена од СДСМ вечерва е во Шуто Оризари и Демир Хисар.

ВМРО- ДПМНЕ и коалиционите партнери се во Чаир, Аеродром и Гази Баба.

ДУИ има предизборен собир на плоштадот „Македонија“ во Скопје.

0 Коментари

Остави коментари