Умерен земјотрес регистриран во јужно Мексико
Foto

Умерен земјотрес регистриран во јужно Мексико

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во јужниот дел на Мексико, соопшти Националниот сеизмолошки центар.

Епицентарот на земјотресот бил во јужната држава Оаксаки, во близина на Салина Круз.

 

Земјотресот бил почувствуван и во Мексико Сити, но нема информации за евентуални жртви или причинета материјална штета.

0 Коментари

Остави коментари