Трипл-дабл на Леброн во триумфот на Лејкерс над Чикаго
Foto

Трипл-дабл на Леброн во триумфот на Лејкерс над Чикаго

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс го победија Чикаго булс на гостински терен со 118:112. Првата ѕвезда на „езерџиите“ Леброн Џејмс натпреварот го заврши со троен ефект,  30 поени, 11 асистенции и 10 скокови.

Резултати на другите НБА натпревари одиграни ноќта вторник кон среда:

Шарлот – Индијана 122:120

Кливленд – Бостон 113:119

Атланта – Сан Антонио 108:100

Оклахома сити – Орландо 102:94

Денвер – Мајами 109:89.

Лејкерс се водечки тим во Западната конференција со шест победи и само еден пораз, на Истокот Филаделфија и Бостон имаат биланс 5-1 (победи-порази). 

0 Коментари

Остави коментари