Трипл-дабл на Џејмс во триумфот на Лејкерс над Сан Антонио
Foto

Трипл-дабл на Џејмс во триумфот на Лејкерс над Сан Антонио

Предводени од Леброн Џејмс, кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс ноќеска го совладаа Сан Антонио спарс со 103:96.

Џејмс натпреварот го заврши со трипл-дабл ефект, постигна 21 поен со 13 асистенции и 11 скока. Во победничкиот тим се истакна и Ентони Дејвис кој дуелот го заврши со 25 поени и 11 скока.

Резултати на другите НБА натпревари одиграни ноќта меѓу недела и понеделник:

Мајами – Хјустон 129:100

Њујорк – Сакраменто 92:113

Кливленд – Далас 111:131

Лос Анџелес клиперс – Јута 105:94.

Лејкерс со биланс пет победи и еден пораз се најдобри во поредокот на Западната конференција, Филаделфија е лидер на Истокот со пет победи и ниту еден загубен меч.

0 Коментари

Остави коментари