Третиот напаѓач на Саздо, Јетон Љужа уапсен во Хамбург
Foto

Третиот напаѓач на Саздо, Јетон Љужа уапсен во Хамбург

Третообвинетиот напаѓач на Никола Саздовски - Саздо  вчера е приведен во германскиот град Хамбург, дознава ТВ24 од извори од истрагата. За приведувањето биле известени и органите на прогонот во земјава.

Јавното обвинителство потерницата за Лужа ја објави по реакциите на јавноста дури 20 дена откако почина Никола Саздовски, а двајцата првообвинети беа притворени. Им се судеше само на Бесир Беља и Скендер Демири, кои добија по 19 години затвор за свирепо убиство.

0 Коментари

Остави коментари