Температурите во Израел достигнаа 50 степени
Foto

Температурите во Израел достигнаа 50 степени

Температурите во Израел достигнаа рекордно ниво и регистрирана е највисока некогаш измерена температура во земјата, потврди израелскиот метеоролошки завод.

Температурата во Содом, во близина на Мртвото Море, во средата изнесувала речиси 50 степени Целзиусови.

Во текот на денот, на неколку локации во земјата избувнале пожари. Неколку луѓе се полесно повредени и евакуирани се околу 200 куќи.

0 Коментари

Остави коментари