Став на „Интегра“ за „Рекет “
Foto

Став на „Интегра“ за „Рекет “

Од партијата „Интегра“ на прес конференција реагираа за актуелните настани во случајот„ Рекет“.

Доколку власта и понатаму инсистира дека е несмасно вовлечена во коруптивните влијанија, единствениот начин базиран на матерјални докази е да се тргне настрана од влијанието врз судско обвинителската фела.“ - велат од Интергра.

0 Коментари

Остави коментари