Сташ Скубе во тимот на колото во ракометната ЛШ
Foto

Сташ Скубе во тимот на колото во ракометната ЛШ

Организаторот на играта на Вардар, Сташ Скубе се најде во дрим-тимот на првото коло од Лигата на шампионите. Словенецот имаше значаен придонес во триумфот на „црвено-црните“ во саботата на гостувањето кај Монпелје. Скубе натпреварот го заврши со седум голови.

Дрим-тим за првото коло во ракометната ЛШ:

Лево крило: Диого Бранкињо (Порто)

Лев бек: Никола Билик (Кил)

Среден бек: Сташ Скубе (Вардар)

Десен бек: Мадс Кристијансен (Алборг)

Десно крило: Валентин Јонеа (Спортинг)

Пивот: Лудовик Фабрегас (Барселона)

Голман: Андреас Волф (Кјелце).

0 Коментари

Остави коментари