Спасени 26 бегалци и мигранти во Егејското Море
Foto

Спасени 26 бегалци и мигранти во Егејското Море

Грчката крајбрежна служба утрово пронајде и спаси 26 мигранти и бегалци во Егејското море, југоисточно од островот Фармакониси што се наоѓа во близина на турското крајбрежје, jави дописничката на МИА од Атина.

Како соопштуваат од грчката крајбрежна служба, бегалците и мигрантите биле пренесени на пристаништето на Фармакониси.

0 Коментари

Остави коментари