СП Ракомет: Червар ја „погреши“ тактиката против Аргентина
Foto

СП Ракомет: Червар ја „погреши“ тактиката против Аргентина

Големо изненадување приреди вчера селекцијата на Аргентина која во рамките на втората фаза ја совлада Хрватска со 23-19 и со тоа и ги намали шансите за влез во четвртфиналето.

По мечот хрватскиот селектор кој непотребно форсираше игра „7 на 6“ најави оставка разочаран од изданието на неговите избраници.

0 Коментари

Остави коментари