Сончево со слаб ветер од источен правец
Foto

Сончево со слаб ветер од источен правец

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од источен правец.

Минималната температура ќе се движи од еден до осум, а максималната од 22 до 30 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со минимална температура од седум и максимална до 27 степени.

Во наредните денови не се очекува промена на временската состојба, ќе се задржи сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината.

0 Коментари

Остави коментари