Сончево со мала до умерена облачност
Foto

Сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска во државата ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 0 до 9 степени, а дневната од 14 до 21 степен Целзиусов.

Во Скопје слично време со температура во интервал од 5 до 17 степени.

Во следните денови, како што соопштуваат од УХМР, ќе преовладува претежно сончево време. До среда дневните температури ќе се во благ пораст, а потоа ќе имаат тенденција на опаѓање.

0 Коментари

Остави коментари