Сончево со мала до умерена локална облачност
Foto

Сончево со мала до умерена локална облачност

За време на викендот времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност.
Од понеделник ќе преовладува променливо облачно и топло време со повремени врнежи од дожд и со умерен до засилен јужен ветер.

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Претпладне вдолж Повардарието ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната температура ќе се движи од два до 14 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе достигне до нула степени, а дневната темпратура до 11 степени.

0 Коментари

Остави коментари