Сончево и топло, температурата до +28
Foto

Сончево и топло, температурата до +28

Времето во државата е биде сончево со мала доумерена облачност и топло. Ќе дува слаб доумерен западен ветер, особено изразен во западните делови. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за изолирана појавана краткотраен дожд.

Утринската температура ќе се движи во интервалот од 5 до 12 степени, а дневната од 16 до 28 Целзиусови степени.

Во Скопје слично време со температура до 26 степени.

0 Коментари

Остави коментари