Сончево и топло со мала облачност, температурата до 36 степени
Foto

Сончево и топло со мала облачност, температурата до 36 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од североисточен правец. УВ зрачењето ќе биде 8.

Утринската температура ќе се движи во 13 до 22, а дневната од 26 до 36 степени Целзиусови.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала облачност. Температурата ќе се движи во интервал од 19 до 33 степени.

0 Коментари

Остави коментари