Сончево и многу топло со температура до 41 степен
Foto

Сончево и многу топло со температура до 41 степен

Пеколни температури ја зафатија Македонија. Температурата на некои места се искачи на 40 - тиот степен. Ваквиот топол бран се очекува да трае до среда. Какво време не очекува утре, од извештајот од управата за хидрометеоролошки работи.

0 Коментари

Остави коментари