Сити со рекордни 12 последователни гостински победи во Премиер лигата
Foto

Сити со рекордни 12 последователни гостински победи во Премиер лигата

Манчестер сити синоќа го победи Њукасл на гости со 4:3 во рамките на 36. коло од фудбалскиот шампионат на Англија.

Екипата на Пеп Гвардиола извојува 12 победи по ред во Премиер лигата. Ова е англиски рекорд за четирите најдобри дивизии во земјата.

Сити ја освои Премиер лигата пред предвидениот рок оваа сезона. По 36 кола клубот има 83 бода, 13 повеќе од второпласираниот Манчестер јунајтед.

0 Коментари

Остави коментари