Сити, Евертон и Лестер изборија четвртфинале во англискиот Лига куп
Foto

Сити, Евертон и Лестер изборија четвртфинале во англискиот Лига куп

Фаворитите, Манчестер сити, Евертон и Лестер се пласираа во четвртфиналето на Лига купот на Англија, по победите над своите ривали синоќа во осминафиналната фаза.

Другите два патника во четвртфиналето се Колчестер и Оксфорд јунајтед.

Резултати:

Манчестер сити – Саутемптон 3:1

Бартон Албион – Лестер 1:3

Оксфорд јунајтед – Сандерленд 1:1, на пенали 4:2

Евертон – Вотфорд 2:0

Кроули Таун – Колчестер 1:3.

Вечер играат:

Ливерпул – Арсенал

Астон вила – Вулвс

Челзи – Манчестер Jунајтед.

0 Коментари

Остави коментари