Шкендија не успеа ниту во конференциската лига
Foto

Шкендија не успеа ниту во конференциската лига

Македонскиот фудбалски првак шкендија ги заврши настапите во евро-куповите, откако синоќа во Скопје доживеа елиминација во 2. коло од конференциската лига.

Тетовци по неуспешните квалификации во лигата на шампионите ова лето, добија шанса за поправен во 2. коло од новоформираното натпреварување на уефа, но повторно претрпеа два пораза, овој пат од летонска рига.

Реваншот кој се одигра синоќа на националната арена „Тодор Проески“ заврши со победа од 1:0 за гостите. Во Летонија, тимот на рига победи со 2:0...

0 Коментари

Остави коментари