Шарапова испадна во прво коло на Австралија опен, подобра од неа беше Хрватката Дона Векиќ
Foto

Шарапова испадна во прво коло на Австралија опен, подобра од неа беше Хрватката Дона Векиќ

Руската тенисерка Марија Шарапова (32) пак е елиминирана во прво коло на гренд-слем, и тоа третпат по ред. На мечот во Мелбурн подобра од неа беше Хрватката Дона Векиќ со 2-0 (6-3 6-4).

Шарапова има многу проблеми во последниот период со повреди, а беше и казнета поради позитивен допинг тест на 15 месеци.

Таа има освоено 5 гренд-слем титули.

 

 

0 Коментари

Остави коментари