Северна Кореја лансирале два неидентификувани проектила
Foto

Северна Кореја лансирале два неидентификувани проектила

Јужна Кореја соопшти дека Пјонгјанг лансирал два неидентификувани проектила во морето, кај својот источен брег.

Според Генералштабот на јужнокорејската војска, проектилите се лансирани од област во близина на градот Вонсан, на истокот на земјата, пренесоа американските медиуми.

Според јужнокорејската армија, проектилите летале 430 километри пред да паднат во морето.

0 Коментари

Остави коментари