Серена Вилијамс се повлече од турнирот во Синсинати
Foto

Серена Вилијамс се повлече од турнирот во Синсинати

Американската тенисерка Серена Вилијамс се повлече од турнирот во Синсинати. Во првото коло, ноќеска таа требаше да игра со Зарина Дијас од Казахстан.

– За жал, повредата на грбот сè уште се чувствува. Нема да можам да се борам, изјави Вилијамс.

Турнирот во Синсинати, САД, се игра за паричен награден фонд од 2,64 милиони долари.

0 Коментари

Остави коментари