Села за тв 24: Нема потреба Мицкоски да ми се извини за 27ми април
Foto

Села за тв 24: Нема потреба Мицкоски да ми се извини за 27ми април

Зијадин Села, претседател на Алијанса за Албанците во емисијата 24 анализа истакна дека оваа држава мора да има промени. Вели дека зборувале со Мицкоски за локалните избори, за иднината на граѓаните и констатрале дека наместо да се гради правна држава, се од во спротивна насока.

- Констатиравме дека мора да дојде до прмени и како партии во опозиција, се залагавме за да направиме договор за меѓусебна поддршка во неколку општини, а за други теми ќе зборуваме. Нема потреба Мицкоски да ми се извини за 27 ми април, повеќе треба да ми се извини Зоран Заев. Јас сум овекот што го спаси на тој ден.- вели Села.

Вели дека со ВМРО--дПМНЕ ќе ги поддржат во Струга, а тие нв во Охрид, Битола, ресен, Крушево и Скопје.

0 Коментари

Остави коментари