Сеад Кочан хоспитализиран, Агенцијата за запленет имот на чекор до конфискација
Foto

Сеад Кочан хоспитализиран, Агенцијата за запленет имот на чекор до конфискација

Бизнисменот Сеад Кочан неофицијално е хоспитализиран во една од приватните клиники во Скопје. Доброупатени извори за тв24 велат дека му е влошена здравствената состојба и за тоа е известен и Кривичниот совет кој попладнево треба да пресече дали Кочан за 5 дена (17 јули) ќе оди во затвор за случајот Труст . Според нашите информации паралелно во Агенцијата за управување со запленет имот е формирана комисија која му го чешла замрзнатиот имот и треба да почне конфискацијата на движен и недвижен имот во висина од околу 14 милиони евра од „Трансмет . Се проверува дали нешто е ставено под хипотека. Кочан има и „план бза да не оди во затвор, поднесе барање до Врховниот суд за вонредно преиспитување на пресудата.

0 Коментари

Остави коментари