СДСМ: Документи откриваат скандал, како Мицкоски криминално испумпувал пари од ЕЛЕМ за луѓе од ВМРО-ДПМНЕ
Foto

СДСМ: Документи откриваат скандал, како Мицкоски криминално испумпувал пари од ЕЛЕМ за луѓе од ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ денес обелодени документи кои како што тврдат од партијата покажувале како лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски криминално и крајно неодговорно се однесувал со парите на граѓаните додека бил директор на државните електрани.

Мицкоски, обвинува СДСМе најлошиот директор на ЕЛЕМ на сите времиња кој што во свое време ја поскапе цената на струјата за 100%.

0 Коментари

Остави коментари