Санкционирани 478 лица за неносење заштитна маска во изминатото деноноќие
Foto

Санкционирани 478 лица за неносење заштитна маска во изминатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие полицијата на територијата на државата регистрирала 478 прекршувања на мерката за неносење лична заштита на лицето за заштита од коронавирусот.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со КОВИД-19.

0 Коментари

Остави коментари