Санкционирани 474 лица за неносење заштитна маска во изминатото деноноќие
Foto

Санкционирани 474 лица за неносење заштитна маска во изминатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 474 прекршоци, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

0 Коментари

Остави коментари