Салвадор им нареди на венецуелските дипломати да ја напуштат државата
Foto

Салвадор им нареди на венецуелските дипломати да ја напуштат државата

Салвадор им нареди на дипломатите oд Венецуела да ја напуштат државата за 48 часа.

Владата на Салвадор соопшти дека таа одлука е во во согласност со нивната позиција дека претседателот на Венецуела Николас Мадуро е нелегитимен.

Во соопштението се нагласува дека тие го признаваат лидерот на опозицијата во Венецуела Хуан Гуаидо како привремен претседател до одржување предвремени избори во таа држава од Јужна Америка.

0 Коментари

Остави коментари