Ред Бул ги обои болидите во бело пред ГН на Турција
Foto

Ред Бул ги обои болидите во бело пред ГН на Турција

Ред Бул претстави специјален дизајн на своите болиди пред трката за Големата награда на Турција. Двата болида на тимот се обоени во бело. Дизајнот е исполнет со референци за Јапонија.

Првично беше планирано дизајнот да се користи на јапонското ГП, но етапата беше откажана поради епидемиолошката состојба.

Местото на јапонската трка во календарот за сезоната 2021 година го зазеде Турција.

Турското Гран при ќе се одржи од 8 до 10 октомври на патеката „Истанбул парк“.

0 Коментари

Остави коментари