Реал со два гола во финишот се спаси од нов неуспех во ЛШ
Foto

Реал со два гола во финишот се спаси од нов неуспех во ЛШ

Реал Мадрид постигна два доцни гола и се спаси од пораз од Борусија (Менхенгладбах).

Натпреварот заврши 2:2, а шпанскиот гигант губеше со два гола разлика до 87. минута.

Бензема намали, а во судиското продолжение Каземиро израмни и им донесе бод на „белите“.

Резултати од 2.коло на ЛШ:

Група „А“:

Локомотив Москва – Баерн Минхен 1:2

Атлетико Мадрид – Салцбург 3:2

Група „Б“:

Шахтјар Доњецк – Интер 0:0

Борусија Менхенгладбах – Реал Мадрид 2:2

Група „Ц“:

Порто – Олимпијакос 2:0

Марсеј – Манчестер Сити 0:3

Група „Д“:

Аталанта – Ајакс 2:2

Ливерпул – Митјиланд 2:0

0 Коментари

Остави коментари