Реал е заинтересиран за Дибала, можна е размена за Иско или Крос
Foto

Реал е заинтересиран за Дибала, можна е размена за Иско или Крос

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала, може да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид, пренесува „Sport Mediaset“.

Според изворот, кралскиот клуб е заинтересиран за 26-годишниот Аргентинец и е подготвен за него да го понуди во замена Иско или Тони Крос.

Останува да се почека одговорот на италијанскиот шампион за да се види дали ќе има преселба на играчи во правец Мадрид – Торино и обратно.

Минатата сезона, Дибала одигра 46 натпревари на сите турнири, во кои постигна 17 голови и направи осум асистенции. Исто така, напаѓачот беше прогласен за најдобар играч во италијанскиот шампионат.

0 Коментари

Остави коментари