Работниците од „Еурокомпозит“ протестираа пред владата
Foto

Работниците од „Еурокомпозит“ протестираа пред владата

Вработени во прилепската фабрика „Еурокомпозит“ протестираа пред владата. Бараат исплата на заостанатите придонеси, плати и отпремнини. Побараа средба со премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев. На денешниот протест беа и дел од прогласените за технолошки вишок и пенизионери од „Еурокомпозит“.

0 Коментари

Остави коментари