Пукање на новиот булевар во Бутел, нема повредени
Foto

Пукање на новиот булевар во Бутел, нема повредени

Вечерва инцидент во скопски Бутел. Во еден лице било пукано со автоматско оружје од возила во движење.

Од МВР информираат дека лицето со инцијали 0. И. пријавило дека на улицата „Христијан Тодоровски Карпош“ кон него било пукано  од страна на неколку лица во два автомобили, но никој не е повреден. Лицето ои пријавило дека препознал дел од напаѓачите.

Од МВР велат дека се работи на расчистување на случајот.

 

0 Коментари

Остави коментари