Прва победа за Арсенал под водство на Љунгберг, 3-1 против Вест Хем
Foto

Прва победа за Арсенал под водство на Љунгберг, 3-1 против Вест Хем

Екипата на Арсенал синоќа го совлада Вест Хем со 3:1 и ја запиша првата победа со Фреди Љунгберг на тренерската позиција.

Воедно „топчиите“ ја прекина серијата од девет натпревари без победа.

Претходно Арсенал последен триумф забележа на 24 октомври на натпреварот во Лига Европа против Гимараеш (3: 2).

По 16 кола во Премиер лигата Арсенал се наоѓа на 9. место со 22 бода, додека Вест Хем е 16-ти со 16 бода.

0 Коментари

Остави коментари