Прв смртен случај од коронавирус во Велика Британија
Foto

Прв смртен случај од коронавирус во Велика Британија

Во Велика Британија денеска е регистриран првиот смртен случај од коронавирус, објави весникот „Мирор“.

Еден повозрасен пациент со лоша здравствена состојба почина откако беше позитивен на тестот на коронавирус, а се претпоставува дека се заразил во Велика Британија.

Ова е прв смртен случај во Британија од коронавирус, по смртта на британскиот државјанин на 28 февруари на бродот „Дајмон Принцес“, кој се наоѓаше во карантин во близина на јапонското пристаниште Јокохама.

0 Коментари

Остави коментари