Протест пред Собранието
Foto

Протест пред Собранието

Додека во парламентот пратениците одлучуваат за уставните измени, надвор пред парламентарната зграда нов граѓански протест против промена на името, во организација на „Македонија блокира“ и партијата „Единствена Македонија“. На протестот се приклучи и лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој во своето обраќање порача дека „на отворена сцена се одвива ова пазарење со името и идентитетот и дека “тој и ВМРО-ДПМНЕ ќе сторат се за договорот да не се случи“.

0 Коментари

Остави коментари