Пронајдено телото на момчето што исчезна во водите на преспанско езеро
Foto

Пронајдено телото на момчето што исчезна во водите на преспанско езеро

Денес околу 14 часот во водите на Преспанското езеро нуркачкиот тим од Единицата за специјални задачи го пронајде безживотното тело на 16-годишното момче од Ресен.

По насоки на Јавен обвинител телото ќе биде дадено на обдукција.

Момчето со иницијали И.М. од Ресенско исчезна во водите на Преспанското езеро, откако со другарите се возеле на педалинка во туристичката населба Претор.

0 Коментари

Остави коментари