Променливо облачно со засилен ветер и температура до 21 степен
Foto

Променливо облачно со засилен ветер и температура до 21 степен

Времето ќе биде променливо облачно со засилен ветер претежно од југоисточен правец, особено во источните делови. Попладне и кон крајот на денот од Запад ќе започнат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират и локално ќе бидат поинтензивни, проследени со силен ветер, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од 1до 7 степени, а дневната од 10 до 21 степен.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со ветер и утринска температура од 5 степени, а дневна до 19 степени.

0 Коментари

Остави коментари