Променливо и посвежо со повремен дожд и ветер
Foto

Променливо и посвежо со повремен дожд и ветер

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и посвежо. Во северозападните делови ќе има услови за повремен слаб дожд.

Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 17, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

0 Коментари

Остави коментари