Продолжува расправата за ребалансот на буџетот
Foto

Продолжува расправата за ребалансот на буџетот

Пратеници од власта и опозицијата повторно во клинк околу ребалансот на буџетот.

За власта, ребалансот е развоен, со повеќе пари за стабилизирање на економијата, а за опозицијата е расипнички, со повеќе пари за предизборен поткуп и партиски вработувања.

0 Коментари

Остави коментари