Продолжува предизборната кампања на кандидатите за градоначалник на Скопје
Foto

Продолжува предизборната кампања на кандидатите за градоначалник на Скопје

Продолжува предизборната кампања на двајцата кандидати за градоначалник на скопје. Актуелниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов, вели дека во изминатите четири години, градот го водел одговорно, чесно и посветено и ја обвини опозицијата дека води црна кампања против него. Независниот кандидат, Данела Арсовска пак најавува 250 нови еко автобуси кои треба да обезбедат подобар превоз во главниот град.

0 Коментари

Остави коментари